TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Katedra Zaawansowanych Technologii Materiałowych (K26W03D05)

LCAW

Laboratorium Chemiczne Analiz Wielopierwiastkowych

Nowoczesna analityka chemiczna wsparciem dla rozwoju nowych technologii  

www.lcaw.pwr.edu.pl

logo_lcaw.jpg

Podstawą wdrażania innowacji jest pełen cykl badawczo-rozwojowy bazujący na badaniach podstawowych weryfikowanych w badaniach stosowanych i przemysłowych. Bazą do podejmowania decyzji w procesie wymiany towarów i usług są pomiary chemiczne.  Gwarantowanie jakości badań, wysokiej wiarygodności uzyskiwanych wyników pomiarów oraz zapewnienie spójności metrologicznej w skali światowej należą do ważnych zadań placówek badawczych. Te cele realizowane są przez Laboratorium Chemiczne Analiz Wielopierwiastkowych (www.lcaw.pwr.wroc.pl), które funkcjonuje w ramach Katedry Zaawansowanych Technologii Materiałowych Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Laboratorium od 2005 roku posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (Certyfikat Akredytacji nr AB 696). Jest także sygnatariuszem wielostronnego porozumienia w ramach współpracy międzynarodowej -  ILAC MRA (International Laboratory Accreditation Cooperation Mutual Recognition Arrangement), którego celem jest swobodny przepływ akredytowanych wyników badań na świecie.

laboratorium_chemiczne_analiz_wielopierwiastkowych_ii.jpg

Laboratorium prowadzi działalność naukowo-badawczą i wdrożeniową, w tym m. in. przyjazne środowisku i bezpieczne metody wytwarzania nawozów, określanie roli i obiegu mikroelementów i metali toksycznych w uprawie roślin, hodowli oraz w środowisku. Zakres akredytacji Laboratorium obejmuje badania składu pierwiastkowego materiałów takich jak woda, artykuły spożywcze, materiały pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, gleby, osady, pasze i dodatki paszowe, nawozy i agrochemikalia, ścieki i odpady. Uzyskiwanie miarodajnych i wiarygodnych wyników możliwe jest m.in. dzięki stosowaniu zwalidowanych i znormalizowanych metod analitycznych oraz rozbudowanego systemu potwierdzania ważności wyników, który jest istotnym składnikiem systemu zapewnienia jakości badań. Szeroki zakres działalności Laboratorium, wysokiej klasy sprzęt pomiarowy oraz wykfalifikowany i doświadczony personel są nie tylko dużym wsparciem dla zespołów badawczych Katedry, ale także czynią Laboratorium doskonałym partnerem dla podmiotów różnych gałęzi gospodarki.

Politechnika Wrocławska © 2024